Model Number : FQ-320/450
Max. unwind width : 320mm
Max. unwind diameter : 400mm
Min. slitting width : 20mm
Slitting precision : Slitting precision
Dimension : 1.5×1.1×1.4m
MOQ : 1 set
Price : 4500USD
Packaging Details : Use in stretch film package, or wooden rack
Delivery Time : within 25days delivery
Payment Terms : TT
Supply Ability : 25sets/month
FQ-320/450 Adhesive Lable Slitting Machine
1.Feature:
1)the SFQ-320 type slitting machine is a complete set of equipment for full automatic roll label
printing machine and roll die cutting machine.
and setting the length, auto stop, giving an alarm and unreeling. Magnetic eye automatic correcting
the error, inflatable shaft receiving material, tension controlling.
quickness, accurate slitting ease of operation and stable firm running.
2.Main specification
| Model | FQ-320 | FQ-450 |
| Max. unwind width | 320mm | 450mm |
| Max. unwind diameter | 400mm | 400mm |
| Min. slitting width | 10mm | 10mm |
| Slitting precision | 0.2mm | 0.2mm |